ד״ר ארז אבישר

ארתרוסקופיה

כירורגית כף היד

ארתרוסקופיה

ארתרוסקופיה

ד״ר ארז אבישר - מומחה בכירורגיה אורטופדית וכירורגית יד ומרפק

ארתרוסקופיה הינה פעולה כירורגית שמטרתה לאבחן ולטפל בבעיות של המפרקים. במהלך ניתוח ארתרוסקופי, המנתח מחדיר למפרק, דרך חתכים זעירים סביב המפרק (Key Hole Surgery )  , מצלמה זעירה וכלי עבודה. ארתרוסקופיה מאפשרת למנתח הסתכלות טובה בתוך המפרקים מבלי להשתמש בחתכים גדולים.

בארתרוסקופיה ניתן לבצע בין היתר: עזרה באבחנה של בעיות מפרקיות אשר הדמיה לא הצליחה לאבחן תיקון של רצועות, הטריה של רצועות. שיוף / תיקון פגיעות סחוסיות והוצאת גופים חופשיים מהמפרק. שטיפה של מפרק מזוהם, שטיפה וניקוי של מפרק דלקתי סיוע בקיבוע שברים תוך מפרקיים שחרור הידבקויות של מעטפות המפרק.

מה לצפות לקראת הניתוח במהלכו ולאחריו? לפני הניתוח עלייך להיות בצום של 8 שעות ללא אכילה ושתייה עליך להצטייד בלבוש קל ולא צמוד לגוף יש להימנע להביא תכשיטים כגון שעונים,שרשראות צמידים ועגילים ניתוח ארתרוסקופי בגפה עליונה מבוצע לרוב תחת הרדמה כללית או אזורית (הרדמה בה רק היד המנותחת מורדמת ,המטופל ערני במהלך הניתוח ).

השכיבה בניתוח היא בהתאם למפרק המנותח. בארתרוסקופיות למפרקי אצבעות ושורש היד השכיבה היא על הגב. בארתרוסקופיות של מפרק המרפק השכיבה היא על הצד. בסיום הניתוח מוזרק חומר הרדמה מקומית למפרק המקל על הכאבים לאחר הניתוח. החתכים הניתוחיים שגודלם יכול לנוע בין 5-7 מ"מ,  יסגרו ע"י תפרים. המפרק המנותח, יכוסה על ידי חבישה הגדולה בהרבה יותר מהחתכים הניתוחיים. עקב שימוש בחסם עורקים במהלך הניתוח, יתכן ותחוש/י נימול באצבעות היד, נימול זה חולף תוך מספר שעות לאחר הניתוח. נטילת משככי כאבים כגון אופטלין או טרמדול אמורה להפחית משמעותית את הכאב לאחר הניתוח. המשך המעקב והטיפול יקבעו על ידי כירורג כף היד, בהתאם לפעולה שבוצעה במהלך הארתרוסקופיה.

ד״ר ארז אבישר בסרטוני הסבר

בואו לשמוע ולהעשיר את הידע בסרטונים של ד״ר ארז אבישר בנושא כירורגית כף היד והמרפק. לסרטונים לחץ כאן

ד״ר אבישר שאלות ותשובות

ד״ר ארז אבישר עונה על השאלות הנפוצות בקרב מטופליו ומפרט אודות הטיפולים השונים אותם הוא מבצע. לשאלות ותשובות לחץ כאן